Witam w ,,Pałacyku Hrabiego".

Zapraszam do mojego wirtualnego sekretarzyka .Mam nadzieje że będzie Wam się tutaj podobać.

czwartek, 2 sierpnia 2012

Ogrodowo


 Dzisiaj  w sekretarzyku    ogrodowo 
trochę  fotek  z  ogrodu . W tym roku zasadzone są   kwiaty jednoroczne co dało  alejce trochę sielankowy  kolorowy klimat ,nie mój klimat ale lepszy taki niż  zielony trawnik  .   Róże zasadzone będą    na jesieni , wiosną się nie udało .Wzdłuż alejki    po   obu stronach rabatach  na trawniku   postawie    donice   (gliniane)   a w nich  pienne róże . będzie przytulniej   i  zwęzi   alejkę .Na pewno też zasadzę w ogrodzie   hortensje   ale te białe którymi  mnie zauroczył   kolega  który  posiada piękny  ogród .
 Moje figury  już zielone   z czego się ciesze  przy nich zasadziłem    bluszcz który mam nadzieje będzie się delikatnie   wspinał po postumentach Początek lipca- ,thuje  szmaragdy  trochę podrosły, staram się je podlewać często co sprzyja większym przyrostom .  Kiedy dorosną (za  ok 5 lat)  przewyższa figury   i będą w nich bardziej zakryte , co sprawi klimat   tajemniczości i nie będą   już  tak nachalne  /
Świątynią   mam dylemat ,  czy nie powinienem jej rozjaśnić jaśniejszym odcieniem ,  teraz jest     ponura  ciemna   , taka cementowa , podoba mi się jak wpada na nią słońce  (co widać  poniżej)  ale tez  podoba mi się  taka ponura mroczna w pochmurne dni ...ale czasem   mnie przeraza ten   kolor  Boje się    ją pomalować  na jaśniejszy kolor  , czasem myślę że  jest za ciemna i   będzie trudniej jej  postarzyć  naturalnie  niż gdyby była  jaśniejsza , nie wiem sam już  czy pozostawić  i za kilka lat już będzie  inaczej bo     będą  smugi  i możne nalot   mchu. i to zakończy mój  dylemat ... a Wy moi drodzy  co o tym sadzicie ?   


tu już końcówka   lipca  i fot. zrobione   przed  burzą . Strasznie wiało połamało dużo kwiatów
potargane  kwiaty   po   burzy

A tu już  fotografie  mojej   Madonny  dla niektórych  figura wzbudza 
kontrowersje religijne , (ze powinna być   figura   Wenus ? ) już kiedyś   pisałem  co o tym sadze ,
To jest najważniejszy element  mojego ogrodu, i dlatego umieściłem tam Maryję  z Jezusem.
Wykopałem    woku  świątynia  rabatę   i tez na razie są posadzone jednoroczne kwiaty  dlatego by   pięknie  Madonna miała   15 sierpnia.
Dla niektórych może to zabobony, dla mnie to symbolika,
Ludzie modlą się do wizerunków kamiennych  czy malowideł  , bo tak jest  łatwiej...tak jak mi


Tutaj  Madonna  w nocy     wygląda jakby   było objawianie :


a teraz  projekt mojej    furtki  która będzie prowadziła  do   alejki .
Amfory  już rok czekają na ustawienie ,    
czerwona cegła  doda    klimatu .  
Furtkę chciałbym   podwójnie  skrzydłowa  otwierana  ale zobaczę  w trakcje tworzenia   .   .Wymyśliłem  że sam zrobię  , z gotowych elementów  ,( koronę już  zrobiłem).
Przed wejściem  stały by rożne   rośliny w  glinianych  donicach ,a  murku można by  umieścić   tablice   z jakimś ładnym tekstem .
a oto  projekt :
pozdrawiam

6 komentarzy:

 1. this is so wonderful garden. i love the madonna statue! the pic whit the butterfly is awesome :) you got wonderful style taste

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekny ogrod ...A swiatynie zostawila bym czasowi....on ja najpiekniej postarzy:):)pozdrawiam Hrabio serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Podziwiam za konsekwencję! Bardzo zaintrygował mnie pomysł XIX-wiecznego saloniku z sączącym się absyntem. Z Twoją fantazją z pewnością będzie to wspaniałe miejsce.
  A ja ostatnio urządziłam swój salon w typie secesji. Możesz go obejrzeć tutaj:
  http://emnilda.blogspot.com/2012/08/migawki.html
  Pozdrawiam serdecznie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezwykły nastrój tam panuje! Idealny do wielogodzinnych kontemplacji. Projekt furtki bardzo dobrze wpasowuje się w kompozycję ogrodu.
  Kaplica jest przepiękna, pozostaw jej kopułę w takim stanie, naturalna patyna jest najbardziej piękna. Popieram pomysł takiej figury, to wynika z moich przekonań.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim ogrodzie zdecydowanie powinna znaleźć się technika solarna byłoby to takie połączenie nowoczesności z duchem przeszłości ;)

  OdpowiedzUsuń